List s. Goretti na nowy rok szkolny w Nguelemendouka

with Brak komentarzy

Przygotowania do obecnego roku szkolnego rozpoczęły się wyjątkowo wcześnie. Po powrocie z Polski do Kamerunu 30 czerwca zaraz po 2 tygodniach rozpoczęłam planowanie prac w szkole i w przedszkolu.

A więc: naprawy ogrodzenia, malowanie sprzętu na placu zabaw ; zakup nowych żjeżdżalni dla przedszkolaków, przyborów szkolnych dla dzieci, książek, brakujących ławek i krzesełek oraz produktów na dożywianie w przedszkolu.

Juz w drugim tygodniu sierpnia bylo 5 – dniowe spotkanie dokształcające

dla nauczycieli z naszych katolickich przedszkoli i szkół z całej diecezji Doumé Abong Mbang. 17 sierpnia z kilkoma nowymi nauczycielami rozpoczęły się zapisy do szkoły, poprzedzone pracami porządkowymi budynków szkolnych i otaczającego terenu szkolnego. Każdy nauczyciel dekorowal swoją salę z pomocą rodziców. 2 września budynki były gotowe na przyjęcie uczniów, a 5 września « zawrzało »  od dziecięcych głosów. Z radością powitały czyściutkie sale i nowe przybory szkolne oraz mundurek.

Najwiekszą radość sprawiły im jednak duże świeże, słodkie bułeczki z kakao.

A ta radość i zapał na nowy rok zawdzieczają Wam, UKOCHANI DARCZYŃCY ADOPCJI SERCA. Niech więc sam PAN wynagrodzi Waszą ofiarę swym hojnym błogosławieństwem w Waszym codziennym życiu.

Z wyrazami wdzięczności
S. Goretti wraz z gronem pedagogicznym i wszystkimi dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej z Nguelemndouka.

Leave a Reply