Nowa misja w Paragwaju

with Jeden komentarz

1 września trzy siostry: s. Małgorzata Siembida, s. Joanna Krejza i s. Agnieszka Osiatycka stanęły na ziemi Ameryki Południowej, aby rozpocząć misyjną posługę w Paragwaju.

Nasze „pionierki”, w krótkich słowach korespondencji piszą:
Pierwsze tygodnie pobytu upływają nam na poznawaniu paragwajskich form pobożności, kultury, zwyczajów i kuchennych smaków. Odwiedzając różne szkoły i wspólnoty zakonne, przyglądając się sytuacji ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży, próbujemy odczytać zamiary Boga wobec naszej misji. Nasza parafia działa bardzo prężnie, obejmuje ona teren bardzo rozległy, tzn. całe miasteczko Nemby i  liczy około 200 tys. parafian. Obsługuje je 3 kapłanów. Oprócz kościoła parafialnego  jest  37 okolicznych kaplic. W każdej z nich są aktywne grupy ludzi młodych. Duża część odpowiedzialności pozostaje więc w rękach świeckich katechistów i wolontariuszy. Oprócz dużej grupy ludzi, która aktywnie uczestniczy w życiu parafii są ci,  którzy nie znają nawet podstawowych prawd wiary. Z pewnością więc nie braknie nam tu pracy. Dziękujemy wszystkim za wspieranie nas modlitwą. Ufamy, że duchowo będziecie z nami, tu na odległej ziemi paragwajskiej, by wypraszać dla nas światło Ducha Świętego i razem z nami tworzyć to nowe michalickie dzieło.

IF

tn_img-20160922-wa0102

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

One Response

  1. Teresa Krawiec
    | Odpowiedz

    Witaj Agnieszko . Wiem, że byłaś w Polsce na urlopie.Żałuję ,że nie spotkałyśmy się.Ciekawa jestem jak tam czujesz się ,czy ta misja jest Twoim spełnieniem marzeń .Wiem że to nie jest łatwe zadanie, ale jak tam się odnalazłaś to przeszkody nie są problemem .Noszę przy sobie zawsze ten kamień z Groty św Michała ,który dostałam od Ciebie,dlatego pamiętam o Tobie .Pozdrawiam Ciebie i Twoje współtowarzyszki.Polecam się Waszej modlitwie.Jeżeli to odczytasz odpisz .Teresa

Leave a Reply