Pielgrzymka dzieci na misji Nguelemendouka w Kamerunie

with Brak komentarzy

Pielgrzymka w dniach 28 – 30 grudnia 2016 r. zgromadziła 1800 dzieci, które przybyły ze wszystkich zakątków naszej diecezji Doume-Abong-Mbang. Towarzyszyło im ponad 300 animatorów i opiekunów. Łącznie było ponad 2100 uczestników. Temat pielgrzymki brzmiał : „Maryja – nasza Matka z nieba”. Dzieci zgromadzone w pobliskiej grocie „Matki Bożej Nadziei” zanosiły w modlitwie intencje swoich rodzin, parafii i diecezji. Szczególną modlitwą był różaniec poprzedzony procesją ze świecami. Ponadto dzieci uczestniczyły w konferencjach, które pomogły im zgłębić temat tegorocznej pielgrzymki. Nie zabrakło też czasu na wspólne zabawy i zawody. Każde dziecko mogło wygrać coś dla siebie. Największą popularnością cieszyły się kolorowe piłki i pluszaki.

Dzieci otrzymywały codziennie syte posiłki przygotowywane w kuchni polowej. Zapewnioną miały także opiekę medyczną oraz dostały potrzebne rzeczy np. buty.

Na pielgrzymce nie mogło zabraknąć długoletniego przyjaciela dzieci ks. bpa Jana Ozgi, towarzyszącego dzieciom w ciągu tych trzech dni. W swojej homilii na ostatniej Mszy św. ks. Biskup, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie z racji setnej rocznicy objawień, przypomniał dzieciom prośby Matki Bożej, które dotyczyły: nawrócenia, uczynków miłosierdzia i modlitwy różańcowej.

Szczególnym momentem pielgrzymki było poświęcenie obrazu Maryi w ikonie Matki Bożej Opiekunki Rodzin, umieszczonego w bocznym ołtarzu w naszym kościele parafialnym . Ikona była darem polskiej parafii z Wrocanki.

Pielgrzymka to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom, którzy przez swoją modlitwę i ofiarę pomogli dzieciom przeżyć te chwile spotkania z Bogiem i ze sobą wzajemnie, doświadczając świątecznej radości i bycia obdarowanym.

S. Rozalia Oleniacz

Leave a Reply