List z misji Balengou

with Brak komentarzy

Pora sucha dobiega końca. Jesteśmy już po pierwszych delikatnych deszczach, ale ziemia jest tak wyschnięta, że nie ma znaku po deszczu. Czujemy zmianę w powietrzu, już oczyszczonym. Nie wdychamy kurzu, który utrzymywał się przez ostatnie tygodnie. Widać też pierwsze ślady deszczu w przyrodzie, która odżywa, kolory intensywnieją. Ludzie pracują na roli, przygotowując poletka pod pierwsze zasiewy kukurydzy, arachidów, fasoli.

Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Tradycją wielkopostną  parafii jest odprawianie w kościele Drogi Krzyżowej codziennie o piątej rano, a w każdy piątek – w terenie.

Dzieci pracują na jak najlepsze wyniki w szkole, ale oczekują już z utęsknieniem na przerwę świąteczną.

Końcówka pory suchej wszystkim dała się we znaki. Jest to czas wzmożonych chorób tropikalnych. Niedawno otwarty ośrodek zdrowia jest dużą pomocą. Przyjmuje chorych z okolicy, którzy cieszą się tym nowo powstałym dziełem, na które czekali.

Wyrażamy naszą wdzięczność  Wam wszystkim, nasi Dobroczyńcy, którzy wspieracie nas duchowo i materialnie. Niech Pan Bóg wynagradza na co dzień Wasze zaangażowanie błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Niech zbliżające się Święta Wielkanocne obfitują radością spotkania ze zmartwychwstałym Panem.

Siostry: Małgorzata i Maksymilla

Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017Balengou 2017

Leave a Reply