List od Sióstr z Balengou

with Brak komentarzy

Pozdrawiamy Was serdecznie z naszej misji w Balengou.

Od dwóch tygodni cieszymy się pierwszymi, po porze suchej, opadami deszczu. W tym roku pora deszczowa nas zaskoczyła, bo rozpoczęła się nieco wcześniej niż wszyscy się spodziewali.

Wprawdzie nie są to jeszcze opady regularne, jak przystało na porę deszczową, ale wszyscy mogliśmy już trochę odpocząć po porze suchej, która  mocno dokuczała swoim upałem i kurzem w powietrzu.  Teraz możemy już oddychać czystym powietrzem i wysokie temperatury już tak nie doskwierają. Dorośli i dzieci rozpoczęli intensywne prace na swoich poletkach, mając do dyspozycji tylko maczety i proste motyki, to duże przedsięwzięcie. Przygotowują je pod uprawę kukurydzy, arachidów i fasoli. Co odważniejsi, oczekując na regularny deszcz, zrobili już pierwsze zasiewy. Czas Wielkiego Postu to również czas intensywnej modlitwy w naszej parafii. Codziennie w pobliskim kościele odprawiana jest Droga Krzyżowa, w każdy piątek wychodzimy na drogi naszej wioski. Dla dzieci i młodzieży jest to czas intensywnej pracy w szkole, aby otrzymać jak najlepsze wyniki. Po wysiłku w szkole, ciężkiej pracy na roli, dzieci cieszą się proponowanymi im zajęciami pozalekcyjnymi w Oratorium. Jest to dla nich czas wytchnienia, wspólnie przeżywanej radości, odkrywania i rozwijania swoich zdolności, doświadczenia namiastki beztroskiego dzieciństwa. Chętnie przychodzą do Oratorium. Tak dzieci jak i nauczyciele oczekują już z utęsknieniem na przerwę świąteczną, która u nas trwa dwa tygodnie. Przed małymi „wakacjami’’ przygotowujemy jeszcze wspólne świętowanie w Oratorium. Dzieci chętnie angażują się w przygotowanie i przeżywanie tego wydarzenia.

W imieniu własnym i naszych podopiecznych wyrażamy Wam, Drodzy Dobroczyńcy, naszą wdzięczność za wspieranie nas w posłudze misyjnej. Dziękujemy za każdy gest solidarności i pomocy. Niech Bóg wynagradza obficie Wasze zaangażowanie.

Życzymy, aby zbliżające się Święta Wielkanocne były dla Was czasem doświadczenia miłującej obecności Boga,  radosnych spotkań w gronie rodzinnym i pokoju serca płynącego z tajemnicy Zmartwychwstania.

Z darem modlitwy

Siostry Michalitki z misji w Balengou: s. Małgorzata i s. Maksymilla

 

 

Leave a Reply