Nowy rok szkolny na misji w Kamerunie

with Brak komentarzy

2019 rok jest dla katolickiej szkoły w Nguelemendouka błogosławiony. Otrzymaliśmy od osób prywatnych i z Konferencji  Episkopatu Włoch pieniądze na budowę 2 nowych klas szkolnych i założenie światła słonecznego. Od stycznia prace postępowały w bardzo szybkim tempie. Dzięki Bożej Opatrzności i sprawnej ekipie budowlanej rozpoczęliśmy obecny rok szkolny w nowo pomalowanych budynkach i w oświetlonych klasach. Radość dzieci  jest wielka. Na rozpoczęcie  nie  zabrakło dla przedszkolaków bułek i mleka. Dużo nowych uczniów zapisuje się do naszej szkoły. Poświęcenie klas odbędzie w święto patronalne szkoły 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mieszkańcy miasteczka, jak i przyjezdni z podziwem spoglądają na naszą szkołę i przedszkole.

Wszystkim Darczyńcom, z Polski i spoza jej granic, DZIĘKUJEMY za ofiarowane czesne i duchowe wsparcie. Zachęcam do dalszej kontynuacji i do otaczania opieką dzieci, włączając się w „Adopcję serca”.

Pozdrawiamy w Panu i zapewniamy o codziennej modlitwie w Waszych intencjach.

s. Goretti

Leave a Reply