Pielgrzymka dzieci w Nguelemendouka 2020

with Brak komentarzy

Z racji pandemii pielgrzymka dzieci w tym roku  odbywa się w 3 fazach. Pierwsza odbyła się w dn. 29-30 grudnia 2020 pod hasłem:  Solidarny z  bratem jak Chrystus.  Objęła ok. 300 dzieci – ze szkół podstawowych z naszego miasta.

Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką uczestników przed kościołem parafialnym pw. Wniebowzięcia N.M.P. , a  następnie udaniem się do Groty Matki Bożej na modlitwę różańcową.  Potem dzieci przy pomocy animatorów przygotowali liturgię Mszy św., inaugurującej pielgrzymkę. Przewodniczył jej ks. wikariusz Michel. On też wygłosił konferencję nt. braterskiej solidarności.

Po posiłku uczestnicy pielgrzymki udali się na kiermasz i odbiór podarunków (książeczki do modlitwy, obrazki do kolorowania, kredki, torby, piłki, zabawki, mydełka, ciastka i cukierki). Adoracja, sakrament pokuty i pojednania, a następnie koncert – stanowiły kolejne punkty pierwszego dnia pielgrzymki.

Drugi dzień rozpoczął się prezentacją jasełek. Po Mszy św. zamykającej czas pielgrzymki nastąpił gest dzielenia się chlebem, w duchu solidarności i braterstwa. 

Druga faza pielgrzymki – dla dzieci z katolickiej szkoły Św. Teresy w Nguelemendouka zaplanowana jest za 2 tygodnie. Trzecia – w czasie ferii wielkanocnych. Będzie obejmować  dzieci z wiosek w poszczególnych sektorach parafii.

s. Immakulata

Leave a Reply