Święto Młodości 2021 na misji Nguelemendouka

with Brak komentarzy

Od dawna jest zwyczaj w Kamerunie, że 11 lutego obchodzone jest „Święto Młodości”. W tym roku już po raz 55. Z powodu trwającej pandemii wszystko zostało ograniczone. Nie odbyły się parady ani pokazy szkół w mieście. Jednak dzieci i młodzież mogły świętować na terenie szkolnym, zachowując przy tym środki ostrożności. W naszej szkole im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Nguelemendouka wszystkie występy, łącznie ze świątecznym posiłkiem, odbyły się 10 lutego. Już o 7.30 uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na placu szkolnym i procesyjnie udali się do Groty Matki Bożej Nadziei, modląc się o ustanie pandemii, za wszystkie chore dzieci oraz za Darczyńców naszej szkoły i przedszkola. Przed Grotą ks. proboszcz Wiesław opowiedział dzieciom o objawieniach Matki Bożej w Lourdes i Jej przesłaniu skierowanym do św. Bernadety Soubirous. Po duchowej „strawie” nastąpiło śniadanie: bułki z czekoladą. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, na którą oprócz księży i sióstr zostali zaproszeni goście z zewnątrz: inspektor nauczania szkół podstawowych oraz przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego. Po występach dzieci miały czas na gry i zabawy pod nadzorem wychowawców. O godz. 14.00 miał miejsce świąteczny posiłek, składający się z dużej porcji mięsa z sosem i ryżem. Każde dziecko otrzymało jeszcze upominek w postaci zabawki i słodyczy (cukierki, lizaki, ciastka). Nasi uczniowie szczęśliwi i radośni powrócili w podskokach do swych domów. A tym wszystkim, którzy przyczynili się do radości naszych dzieci składamy serdeczne podziękowania. Niech Pan Jezus Wam błogosławi, a Maryja otoczy Was swoją macierzyńska opieką.

s. Goretti

Leave a Reply