Zakończenie roku szkolnego na misjach w Kamerunie

with Brak komentarzy

Nadszedł wreszcie tak bardzo oczekiwany koniec roku szkolnego 2020/21. W szkole katolickiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus na misji Nguelemendouka zakończenie odbyło się najpierw w przedszkolu, a następnie w szkole podstawowej.

10 czerwca przedszkolaki delektowały się przygotowanym obfitym posiłkiem: mięso z sosem z orzeszków ziemnych, upragniony ryż i kompot. 11 czerwca odbyły się pokazy na przygotowanej i udekorowanej na tę okazję scenie. Żałowaliśmy, że rodzice, z powodu trwających wciąż ograniczeń sanitarnych nie mogli cieszyć się oglądaniem występów swoich pociech. Po programie artystcznym panie wychowawczynie wręczyły przedszkolakom ich całoroczne prace, a także, na osłodę rozstania, ciastka i lizaki.

Z kolei 25 czerwca dzieci ze szkoły podstawowej otrzymały świadectwa. Najlepszych pięciu uczniów z każdej klasy zostało nagrodzonych za pilną naukę. Każde pierwsze dziecko dostało stypendium do nastepnej klasy. Zaś czworo kolejnych dzieci otrzyma na początku roku szkolnego plecak na zeszyty i przybory szkolne. Radość dzieci była ogromna.

Na zakończenie dziękowalismy w modlitwie Panu Bogu za Jego Opatrzność i za opiekę, a także za ofiarnych, dobrych i hojnych ludzi, których postawił na naszej drodze, i dzięki którym dzieci mogły cieszyć się nagrodami.

Ufamy, że wszyscy uczniowie najstarszej klasy zdadzą egzaminy państwowe i będą mogły cieszyć się zasłużonym wakacyjym wypoczynkiem.

                                                                                            Z gorącymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie

                                                                                                          s. Goretti z gronem pedagogicznym

                                                                                                 i dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej

Nguelemendouka,  26.06.2021

 

Leave a Reply