Nowy rok szkolny 2021 w Kamerunie na misji Balengou

with Jeden komentarz

Rok szkolny rozpoczął się u nas 06.09.2021r, pierwszym szkolnym dzwonkiem o godz.8:00.

Bardzo cieszymy się dużą frekwencją w Szkole Katolickiej. W trzecim dniu szkolnym mamy już 245 dzieci zapisanych do szkoły podstawowej i 72 dzieci do przedszkola. To przerosło nasze oczekiwania. Od trzech dni obserwujemy kolejkę rodziców przed biurem dyrektora.  Dzieci wciąż przybywa. Szkoła od paru lat cieszy się najlepszymi wynikami w regionie, co skłania rodziców do wysyłania dzieci do szkoły katolickiej. Obok edukacji intelektualnej dzieci otrzymują formację religijną. Kładziemy na to duży nacisk. Cieszymy się coraz większą liczbą dzieci na katechezie. Coraz więcej dzieci otrzymuje sakramenty święte.

Jeśli szkoła na misji dzisiaj pęka w szwach, to też dzięki Waszemu, Kochani Dobroczyńcy, zaangażowaniu w dzieło „Adopcji Serca”. Daliście szansę wielu dzieciom na podjęcie edukacji w naszej szkole i kontynuację w szkole średniej. Zapewniamy Was o naszej pamięci, wyrażanej w modlitwie. Boża błogosławieństwo i radość naszych dzieci niech będą nagrodą za każdy gest dobroci. Przesyłamy kilka zdjęć oddających atmosferę tych pierwszych chwil roku szkolnego 2021/2022.

Pozdrawiamy serdecznie z misji w Balengou, w zachodnim Kamerunie.

Z darem wdzięczności

Siostry Michalitki wraz z rodzicami i dziećmi  

 

One Response

  1. Małgosia
    | Odpowiedz

    Dziękuję za piękne zdjęcia.Jak miło widzieć radość i uśmiech wszystkich dzieciaczków.Życzę powodzenia i sukcesów szkolnych w nowym roku szkolnym wszystkim dzieciom od najmłodszych do najstarszych. Zadowolenie dzieci mówi wszystko:) Życzę również siostrom i gronu pedagogicznemu wielu łask Bożych w kształceniu podopiecznych. Z wielką przyjemnością przeglądam zdjęcia dzieci ze szkoły, bo sama też jestem nauczycielem.Miło jest widzieć jak dzieci czują się szczęśliwe w miejscu w którym przebywają. Jeszcze raz z głębi serca życzę wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam serdecznie Małgosia 🙂

Leave a Reply