Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Nguelemendouka

with Brak komentarzy

Tego roku dzień 6 września był dla dzieci w całym Kamerunie jak i u nas w Nguelemendouka pierwszym dniem nowego roku szkolnego 2021/22. Do tego dnia przygotowywalismy się już od dawna.

Od 16 sierpnia ponad 20 osobowa grupa młodzieży ze średnich szkół robiła porządki na całym terenie szkoły i przedszkola, a 18 – osobowe grono pedagogiczne z przedszkola i szkoły podstawowej przygotowywało pomoce pedagogiczne i dekoracje w klasach. Zaś od 23 sierpnia rodzice tłumnie każdego dnia przychodzili, aby zapisać swoje dzieci .

6 września juz od godziny 8 rano wszystkie zapisane dzieci ubrane w nowe mundurki i częściowo niektóre z tornistrami na plecach nieśmiłlo zbliżaly się do czyściutkich klas. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i ogłoszeniach pana dyrektora nastapił radosny moment wręczenia nagród dla 40 dzieci za co niedzielny udział we Mszach św. W klasach były przygotowane dla każdego dziecka przybory szkolne. Na przerwie były oczywiscie dla wszystkich dzieci słodkie bułki.

Natomiast w przedszkolu w grupie 3 latków nie obyło sie bez płaczu przy rozstaniu z mamą. Tego dnia mieliśmy wizytę władz szkolnych z kuratorium oraz władz państwowych. Otrzymaliśmy gratulacje za piękne rozpoczęcie i wzorowy porządek i czekamy na nagrodę obiecaną przez pana wojewodę.

 Drugi dzień szkolny rozpoczęlismy o 8.00 w kościele Mszą swiętą i błogosławieństwem dzieci oraz przyborów szkolnych. Modliliśmy się rownież za Darczyńców i  wszystkich, którzy wspomagają naszą misję finansowo.

Cieszymy się bardzo z Waszej pomocy i « Adopcji serca »  i codziennie przed lekcjami na apelu wszystkie dzieci dziękują Panu Bogu za Wasze dobre serca.

Dołączam się również i ja – siostra Goretti Bober -Michalitka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply