Święto patronalne szkoły na misji w Nguelemendouka

with Brak komentarzy

Swieto Patronalne w naszej szkole katolickiej, której patronuje św.Terenia od Dzieciątka Jezus co roku jest dniem bardzo radosnym i ubogacającym duchowo. I tego roku tak właśnie było.

Najpierw była uroczysta Msza św. Podczas której dzięcięcy chórek pięknym  śpiewem  uwielbial Pana. Dzieci wraz z siostrami i personelem modliły się za wszystkich Darczyńców naszej szkoły i przedszkola. W procesji przyniosły liczne dary w naturze i zachwyciły wszystkich obecnych ich ilością.

 W szkole i przedszkolu miał miejsce konkurs wiedzy o życiu Patronki. Potem  nastąpiły  gry, zabawy i mecz między klasami.  Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w zabawach. Nowością  była wata cukrowa, która była prawdziwą sensacją nawet wśród dorosłych. Na zakończenie uczniowie otrzymali bułki, jajka, pączki, ciastka i lizaki; nauczyciele – bluzki z emblematem patronki szkoły oraz parasole, gdyż mamy dużą porę dzszczową, a także prowiant w postaci ryżu, masy arachidowej i przypraw do posiłku.

   Po dwóch dniach witaliśmy nowego polskiego misjonarza – ks.Marka i s. przelożoną Assuntę,  która powrociła po urlopie w Polsce do pracy w przychodni. Następnie 5 października przeżywaliśmy Dzień Nauczyciela. Po Mszy św. sprawowanej w intencjach całego grona pedagogicznego na placu szkolnym dzieci zaśpiewały piosenkę, a s. Goretti złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom za ich ofiarną pracę. Dzieci wręczyły swoim wychowawcom bukieciki kwiatów i prezent w postaci stroju sportowego. Po wspólnym zdjęciu w strojach zafundownych przez Komitet Rodzicielski uczniowiei powrócili do domów,  a nauczyciele udali się na wspólny posiłek do centrum miasta.

s. Goretti

 

Leave a Reply