Prośba o wsparcie finansowe na ukończenie budowy kaplicy w Ndipta III

with Brak komentarzy

Ndipta III jest jednym z 4 sektorów dojazdowych parafii św. Kizito w Balengou, zachodnim Kamerunie, w diecezji Bafoussam. Na terenie parafii posługują Ojcowie Kapucyni – Kameruńczycy i Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła – Polki.

Stara kaplica w Ndipta II jest oddalona 12 km od kościołą centralnego w Balengou. Dwa lata temu, z inicjatywy wiernych, zostały rozpoczęte prace przy budowie nowej kaplicy i z wielkim trudem prace te sa kontynuowane.

Sektor Ndipta III to region bardzo dynamiczny, charakteryzujący się dużym zaangażowaniem i ofiarnością wiernych.

Zwracam się z prośbą do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie finansowe na ukończenie budowy kaplicy, szczególnie zależy nam na położeniu dachu kaplicy przed porą deszczową.

Bardzo dziękuję w imieniu swoim i wszystkich parafian za każde wsparcie duchowe i finasowe na ten cel

Z darem modlitwy

Proboszcz Parafii św. Kizito w Balengou

o. Vitalis Tatah

 

REKOMENDACJA

W imieniu sióstr Michalitek, posługujących na misji w Balengou, pragnę przyłączyć się do prośby skierowanej przez ks. proboszcza o. Vitalisa Tatah i wiernych z parafii św. Kisito.

Potrzeba nowej kaplicy w sektorze Ndipta III jest nagląca. Stary budynek jest w złym stanie, przecieka dach, drewno podtrzymujące konstrukcję dachową jest zbutwiałe, a przede wszystkim budynek nie może pomieścić wiernych. Ukończenie budowy jest trudne. Pomimo podjętych wysiłków nie znaleziono w pobliżu wody, która miała posłużyć do wyrobu pustaków. Ludzie donoszą wodę z oddalonego źródła. Droga dojazdowa jest trudna do przebycia, co zwiększa koszty dowozu materiałów budowlanych. Pomimo tych trudnych warunków mieszkańcy Ndipta III nie poddają się, kontynuują pracę.

Bardzo liczymy na Wasze wsparcie finansowe w podjętym i realizowanym trudzie budowy nowej kaplicy.

Niech każdy gest solidarności z Kościołem misyjnym przyczyni się do wzrostu chwały Bożej w pięknie budynku, ale przede wszystkim w pięknie i dobroci Waszych serc.

Z misyjnym pozdrowieniem, darem wdzięczności i modlitwy

Siostry Michalitki posługujące na misji w Balengu

s. Małgorzata, s. Lucjana i s. Lidia

 

Leave a Reply