Jubileusz 150-lecia Czcigodnej Sł. Bożej Matki Anny Kaworek w Paragwaju

with Brak komentarzy

W Ñemby i San Antonio, na kontynencie Nadziei – w Paragwaju, świętowaliśmy urodziny Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek

Jej imię i nazwisko choć trudne do wymowy dla Latynosów znają tu wszystkie dzieci, z którymi od ponad pięciu lat pracują Siostry Michalitki. Dzieci ze slumsów i nie tylko, wiedzą, że była dobrą matką dla ubogich, że wychowywała je do wiary w Jezusa i że troszczyła się o to, by nie były głodne. Więc razem z dziećmi i współpracownikami michalickiej duchowości obchodziliśmy rocznicę „cumpleaños de Madre Ana” – czyli urodziny naszej Matki Anny na trzech naszych misyjnych placówkach.

Już 16 czerwca w oratorium Matki Anny siostry juniorystki wraz z postulantkami i s. przełożoną Małgorzatą, przygotowały katechezę dla dzieci i teatr obrazujący Jej życie. A potem Matka Anna, którą odgrywała jedna z postulantek rozdawała dzieciom hamburgery i słodycze. Tutaj nie obchodzi sie urodzin bez tortu, więc także tę radość dała dzieciom Matka Anna.

W dniu jubileuszu czyli 18 czerwca w parafii w Ñemby świętowano dziękczynienie za świętość życia Matki Anny i za Jej dar dla Kościoła.

Dzieci z dwóch oratoriów: pod wezwaniem Róży Mistycznej i Matki Anny Kaworek przed Eucharystią o 18.30 weszły procesyjnie do kościoła z obrazem Matki Anny, a potem w prezentacji multimedialnej przybliżono wiernym Jej postać. Po Mszy świętej odprawionej przez ks. Juana Ramona – michality, na placu kościelnym nastąpił dalszy ciąg świętowania z dziećmi. Nie zabrakło urodzinowego tortu i hamburgerów. To wszystko mogło sie odbyć dzięki pomocy wielu dobroczyńców naszej misji i przyjaciół  z Polski.  

s. Leonia

 

Leave a Reply