Poświęcenie oratorium na misji w Kikaikelaki w Kamerunie

with Brak komentarzy

Chcemy się podzielić z Wami radością płynącą z otwarcia naszego Oratorium im.ks. kard. Christiana Tumi. Budowa domu dla dzieci została rozpoczęta pięć lat temu. Niestety, została wstrzymana z powodu   wojny domowej. W roku 2022 prace przy budowie zostały wznowione.  Dzięki pomocy  ofiarodawców budynek został doprowadzony do takiego stanu, aby dzieci i młodzież mogły się w nim spotykać.

W poniedziałek 31.10.2022 r. domek został uroczyście poświęcony przez ks proboszcza naszej parafii – ks John Ndi. Obecny był również ks. wikariusz Jude Nkwawir, diakon Diamond Justin Fanfon ze zgromadzenia Piarists, który reprezentował odpowiedzialnego za młodzież w dekanacie i ks. Leonard Berinyuy z tego samego zgromadzenia. Pomimo trwających prac przy zbiorach kukurydzy na poświęcenie licznie przybyły dzieci oraz młodzież, która wcześniej entuzjastycznie zaangażowała się w sprzątanie i przygotowanie tego wydarzenia.

 W krótkim przemówieniu ks. Proboszcz zachęcił dzieci i młodzież do wdzięczności wobec sióstr i dobroczyńców, wyrażanej w modlitwie za nich oraz do owocnego korzystania z ofiarowanych im możliwości. Siostrom podziękował za ich obecność i zaangażowanie w prace z dziećmi i młodzieżą.

Na koniec, Petronella, odpowiedzialna za młodzież, podziękowała księżom za obecność i poświęcenie domku oraz siostrom za wszystko, co dla nich czynią.

 

s. Lucyna

 

Leave a Reply