Tydzień Nauczania Katolickiego na misji w Kikaikelaki

with Brak komentarzy

     W minionym tygodniu 8-13.11. 2022 w naszej diecezji Kumbo obchodzono Tydzień Nauczania Katolickiego. W związku z tym wszystkie szkoły we własnym zakresie przygotowują szereg zajęć dla dzieci, aby podkreślić wartość nauczania katolickiego.
     W tym roku świętowanie rozpoczęło się 8 listopada defiladą na placu szkolnym. Dzieci maszerowały klasami i śpiewały piosenki o edukacji. Po defiladzie odbył się apel, w czasie którego Pani Agnes Kinyuy, dyrektorka naszej szkoły wytłumaczyła sens świętowania oraz przedstawiła dalszy program. Następnie s. Lucyna w krótkim przemówieniu wspomniała dobroczyńców szkoły i poprosiła, aby codziennie podczas porannej modlitwy pamiętano o wszystkich, którzy wspierają edukację w szkołach katolickich. Po zakończeniu apelu rozpoczęto zajęcia sportowe. Starsze klasy rozegrały mecz, natomiast młodsze wraz z s. Lidią udały się do oratorium na film. Dzieci przedszkolne świętowały na terenie przedszkola, tańcząc i śpiewając. Dzień zakończono wspólnym posiłkiem, nie zabrakło też słodyczy.
     11 listopada cała szkoła o godz 10.00 zgromadziła się w kościele na szkolnej Mszy Św. W tym dniu w sposób szczególny modlono się za Dobroczyńców, dzięki którym wiele spośród naszych dzieci uczęszcza do szkoły.
     Tydzień zakończono 13 listopada uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym. Podczas Eucharystii dzieci wraz z rodzicami, w uroczystej procesji ofiarowania, złożyły dary które   zostały przekazane ks biskupowi George Nkuo, ordynariuszowi diecezji. Następnie dary te zostaną rozdzielone po parafiach w celu opłacenia szkoły najuboższym dzieciom.

s.

Lucyna

Leave a Reply