Wakacyjna kolonia dla dzieci z misji Ňemby i San Antonio

with Brak komentarzy

Kiedy w Polsce kalendarz zapowiada nadeście zimy, my tutaj w Paragwaju witamy upalne lato, a dzieci rozpoczynają swoje oczekiwane wakacje. Wykorzystując ten czas wolny od zajęć szkolnych, w dniach 4 i 5 styczeń ponad 100 dzieci z naszych oratoriów w  Ňemby oraz ministranci z San Antonio uczestniczyło w zorganizowanej przez nas kolonii. Te dwa dni dzieci spędziły na świeżym powietrzu, dzieląc czas pomiędzy modlitwę , katechezę, śpiew, taniec, gry, zabawy i posiłki. Ogromną radością był dla nich prawdziwy basen, z którego mogły korzystać w wyznaczonych godzinach. Nasze wakacyjne spotkanie zakończyliśmy Eucharystią, sprawowaną przez ks. Wojciecha – michalitę, który 3 miesiące temu dołączył do naszej misyjnej wspólnoty. Po Mszy Św. odwiedzili nas jeszcze Trzej Królowie, którzy według tutejszej tradycji, tak jak przynieśli dary dla Małego Jezuska, teraz przynoszą prezenty dla dzieci.

To były bardzo radosne chwile dla dzieci, które mogły spędzić je beztrosko, ale i dla nas, bo mogłyśmy widzieć je szczęśliwe, uśmiechnięte.

Dziękujemy przede wszystkim Bogu, że dał nam ten czas i towarzyszył nam ze swoją Opatrznością i Łaską i wszystkim, dzięki którym to spotkanie mogło zaistnieć. Dziękujemy Darczyńcom z Polski, tak osobom indywidualnym jak i organizacjom (Redemptoris Missio, Ad Gentes) za wspieranie nas modlitwą i ofiarą materialną.

s. Małgorzata

 

 

Leave a Reply