Misja w Bottrell w Paragwaju

with Brak komentarzy

Od 6 lat posługujemy w niewielkiej wiosce Dr. Bottrell. Tutaj, oprócz domu nowicjackiego i formacji wstępnej, czynnie posługujemy dzieciom, młodzieży oraz najbardziej potrzebującym. Systematycznie organizujemy spotkania dla dzieci z naszej miejscowości. Na spotkaniach katechizujemy, śpiewamy, organizujemy teatry okazjonalne, uczymy grać na gitarze, pomagamy w nauce, przygotowujemy podwieczorek. Również towarzyszymy grupie ministrantów i lektorów, która ma stałą formację w duchu michalickim. W trosce o naszą miejscową młodzież i jej duchowy rozwój w ubiegłym roku powstała  nowa grupa młodzieżowa, która spotyka się na formacji katechetycznej i jednocześnie angażuje się w różne posługi charytatywne: odwiedza chorych, pomaga w organizowaniu świąt i zebrań przy parafii, sprzedaje wykonane przez siebie produkty, artykuły żywnosciowe.

Dzieci i młodzież pod opieką sióstr przygotowały trzy teatrzyki pełne tańców, śpiewów i refleksji. Były to: „Poszukiwanie największego skarbu” na Boże Narodzenie, ‘’Walka duchowa” – na spotkanie młodzieży w Natalicio , „Święty Michał Archanioł nasz Patron”  oraz „Męka Pańska”. 

Również udało się zorganizować całodobowy wyjazd formacyjno-rekreacyjny dla ministrantów w przepiękne miejsce z małymi wodospadami. Dla większości z nich był to pierwszy wyjazd w ich życiu poza swoją miejscowość. Trudno opisać ich radość i zachwyt pięknem natury. Zorganizowałyśmy również Dzień Dziecka z wieloma atrakcjami, obiadem i prezentami. Dzięki  wsparciu Darczyńców mogłyśmy zakupić dla dzieci przybory szkolne, ubranie, żywność, upominki i nagrody.

Dziękujemy Bogu za Waszą życzliwość i hojność, za zaangażowanie i modlitwę w intencji naszej misji w Paragwaju. To dzięki Wam możemy posługiwać tym najmniejszym i głosić Ewangelię tam, gdzie nas Bóg posyła.  

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wielkiej radości z Narodzenia Zbawiciela Jezusa Pana. Niech Boża Dziecina obficie Wam błogosławi na cały Nowy 2024 Rok.

Z darem wdzięczności i modlitwy.

s. Agnieszka

Leave a Reply